Afrin harekatı başladı!

20.01.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Afrin harekatı başladı!

Türk savaş jetleri PYD’yi bombalıyor

 

Beklenen Afrin Harekatı’ndan bir son dakika haberi. geldi. Diyarbakır 8. Ana Jet üssünde konuşlu bulunan F-16 savaş uçakları tam donanımlı olarak havalanarak Suriye tarafına hareket etti. Türk Savaş uçakları sınırdaki PYD mevzilerini bombalarken OSÖ birlikleri de Afrin’e doğru ilerliyor.

 

Diyarbakır 8. Ana Jet üssünde hareketlilik başladı. Jet üssünde konuşlu bulunan uçaklardan 8 F-16 savuş uçağı tam teçhizatlı ve bomba yüklü olarak peş peşe havalanarak Suriye tarafına hareket etti.

Hatay’ın Hassa ilçesinde savaş uçakları, saat 17.00 sıralarında  Afrin’e geçip mevzilere bomba yağdırdı.  Türk F-16’larının havalanmasının ardından Afrin’de patlama sesleri duyuldu.

 

OSÖ BİRLİKLERİ KARADAN İLERLİYOR

Gelen son dakika haberine göre; OSÖ birlikleri Afrin’e doğru ilerliyor. Reuters’in geçtiği habere göre ÖSO birlikleri de harekata karadan destek veriyor.

 

OBÜSLER DE KARADAN VURUYOR

Aynı zamanda Hassa ilçe sınırındaki sınır birlikleri ile Kilis’teki sınır birliklerinden Afrin’e top atışları yapıldı.

ABD VE RUS GENELKURMAY BAŞKANLARI GÖRÜŞTÜ

Harekatın başlamasının ardından ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ile Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmeyi Rus RİA Novosti ajansı son dakika bilgisi olarak geçti.

AFRİN’DEN TACİZ ATEŞİ SONRASI BAŞLADI

Reuters harekatın bugün Afrin’den Türkiye’ye açılan taciz ateşinden sonra başladığı bilgisini geçti.

 

Kaynak:sözcü

 

#konyamagazin #afrin #afrinoperasyonu #diyarbakir #hatay #pyd #sondakika #sondakikahaberi

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz