Analig Yarı Final Judo Müsabakaları Sona Erdi

20.03.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Analig Yarı Final Judo Müsabakaları Sona Erdi

Mersin’de gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo Yarı Final Müsabakalarında, finallere katılacak takım ve sporcular belirlendi.

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı’nın 2018 yılı faaliyet programında yer alan, 80’i bayan 180 sporcunun katılımı ile Mersin Mezitli Spor Salonu’nda düzenlenen ANALİG Judo Yarı Final Müsabakaları sonunda final vizesi alan takım ve sporcular belli oldu.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırarak müsabakaların daha fazla çoğalması, yerel faaliyetler sonucu üst gruplara katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sisteminin oluşturularak çocukların kişiliklerini sporun eğitici fonksiyonunu kullanarak duygusal ve sosyal yönden yetiştirilmesi ve geliştirilmesi hedeflenen müsabakalarda, dereceye giren takım ve sporcular, 7-8 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale’de düzenlenecek olan ANALİG Judo Final Müsabakalarına katılma hakkı elde etti.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, turnuvada derece yapan sporcuları tebrik ederek, sporcunun hedefinin her zaman büyük olması gerektiğini söyledi. Ferdi ve takım olarak birincilik mücadelesi veren judocular performanslarıyla göz doldururken, müsabakaların ardından bayanlarda Aksaray birinci, Konya ikinci ve Ankara üçüncü olurken, erkeklerde ise Osmaniye birinci, Ankara ikinci ve Konya üçüncü olarak final vizesi alan il karma takımları olurken, ferdi olarak 70 kiloda Selin Kanbak birinci olarak Mersin’i, finallerde temsil etme hakkı elde etti.

 

Dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz