Beyşehir de 18 Mart Şehitleri Anma Günü Törenleri

19.03.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Beyşehir de 18 Mart Şehitleri Anma Günü Törenleri

Konya‘nın Beyşehir ilçesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıl dönümü dolayısıyla tören ve çeşitli programlar düzenlendi.

Atatürk Anıtında düzenlenen törene Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Metin Şahin, daire amirleri, şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı. Törende, çelenklerin koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından buradaki tören son buldu. İlçe protokolü, daha sonra Şehitler Anıtını ziyaret ederken, İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu tarafından şehitler için okunan duaya eşlik etti.

18 Mart Şehitler Günü Anma Töreni ve programı daha sonra Şehit Türkan Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam etti. Okulun konferans salonundaki program, İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. Ardından öğrenciler tarafından hazırlanan program sahnelendi. Çanakkale şehitlerine okunan şiirler, 15 Temmuz şehitleri ile ilgili video sunumu ve ‘Bir destandır Çanakkale’ programının ardından bir gazinin dilinden savaşta yaşananlar canlandırıldı. Tiyatro gösterilerinin ardından 18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında ilçe genelinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitler Günü şiirleri yarışmasında dereceye giren 9 öğrenci, Beyşehir Belediyesi tarafından bisikletle ödüllendirildi.

 

Program kapsamında, okulda şehitler anısına açılan fotoğraf sergisini de gezen ilçe protokolü ardından Beyşehir Devlet Hastanesinde yatarak tedavi gören şehit babası Fehmi Ümitkesmez’i ziyaret ederek, geçmiş olsun temennisinde bulundu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz