Öğrencilerden İlginç Kadınlar Günü Kutlaması

11.03.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Öğrencilerden İlginç Kadınlar Günü Kutlaması

Toplumsal fayda güden projeler hazırlayan İstanbul Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Kulübü’nün üyeleri sabahın ilk ışıklarıyla Kadıköy,Taksim ve Beşiktaş gibi İstanbul’un merkezi yerlerine arka yüzü 20 TL, ön yüzü ise kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çeken mesajlarla dolu broşür paralar bıraktı.

Broşür üzerinde yer alan #7tepedekadınolmak hashtagi altında sosyal medyada çeşitli paylaşımlar yapan öğrenciler kısa sürede trend topic (TT) listesine girdi. Bu çalışmayla kamusal alanlarda kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek istediklerini söyleyen öğrenciler, hazırlanan içeriğin ilgi çekmesi ve insanların yüzünde gülümseme oluşturması için ise para baskılı bir broşür seçtiklerini belirtti. Kulüp üyeleri günün ilerleyen saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptıkları çeşitli paylaşımlarla kampanya etkinliklerini sürdürdü.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Kulübü toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik projeler hazırlayan ve bunları kamuoyuna duyurarak farkındalık ve çözümler için çeşitli alternatifler arayan bir öğrenci kulübüdür.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz